Wydrukuj tę stronę
05 kwietnia 2019

PCENowisko - Wiosenne Spotkania Edukacyjne - Dzień 4

 

Czwarty dzień spotkań edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Nauczycieli i Pracowników Administracji Samorządowej w Czudcu skupiał się na eksperymentach naukowych oraz na tym, jak funkcjonuje i uczy się mózg. To także ważny dzień dla promujących się szkół.

Przez cały dzień prezentowały się szkoły z Rzeszowa i Podkarpacia: Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie, Zespół Szkół w Czudcu, Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Centrum Kształcenia Zawodowego w Dobrzechowie, a także Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 4 oraz Zespół Szkół Technicznych z Rzeszowa.

Przybyli do Czudca uczniowie mogli uczestniczyć w ramach warsztatów fizycznych w zajęciach pt. „Nowe oblicze optyki”, przygotowanych przez profesora Tomasza Więcka, pracownika Politechniki Rzeszowskiej. Mogli również obserwować pokazy i eksperymenty chemiczne, prowadzone przez profesora Wiktora Bukowskiego oraz studentki z Koła Naukowego Wydziału Chemicznego PRz.

Pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, wraz z jej dyrektorką Beatą Michałuszko, przygotowali dla młodzieży wykład na temat stylów uczenia się, zapoznali też młodych odbiorców usług bibliotecznych z nowo wprowadzonymi e-usługami. Z kolei Paweł Jaskólski z Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza przedstawił zgromadzonym uczniom interaktywny wykład nt. „Nasz niesamowity mózg”. Chętni mogli również obejrzeć społecznościowy film dokumentalny pt. „Sedno” o mieszkańcach Rzeszowa i okolic, poruszający temat tożsamości regionalnej i kulturowej. Prezentację przygotowały członkinie Podkarpackiej Komisji Filmowej.

W ostatnim dniu spotkań edukacyjnych można było ponadto wziąć udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Temat efektywnego doradztwa „Młodzi Przedsiębiorcy” i próbę odpowiedzi na nurtujące absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów pytanie „Jaką wybrać szkołę; jaki wybrać zawód?” podjęły nauczycielki Gimnazjum w Medyce oraz Szkoły Podstawowej w Dubiecku.

Przez wszystkie dni PCENowiska w Czudcu działał punkt Erasmus+, stwarzając okazję do konsultowania pomysłów na współpracę międzynarodową oraz poznawania zasad aplikowania przedszkoli i szkół o dofinansowanie projektów edukacyjnych. W holu budynku dydaktycznego odbywała się promocja Galerii 7A oraz wydawnictw PCEN: „Kwartalnika Edukacyjnego” oraz miesięcznika „Nauczyciel i Szkoła”; zorganizowano również wystawę nt. „Szkoła Sanatoryjna w Rymanowie Zdroju”.

Zapraszamy do Czudca za rok na kolejne Wiosenne Spotkania Edukacyjne.

 

image01.jpg image02.jpg image03.jpg

image04.jpg image05.jpg image06.jpg

image07.jpg image08.jpg image09.jpg

image10.jpg image11.jpg image12.jpg

image13.jpg image14.jpg image15.jpg

image16.jpg image17.jpg image18.jpg

image19.jpg image20.jpg image21.jpg

image22.jpg image23.jpg image24.jpg

image25.jpg image26.jpg image27.jpg

image28.jpg image29.jpg image30.jpg

image31.jpg image32.jpg image33.jpg

image34.jpg image35.jpg image36.jpg

image37.jpg image38.jpg image39.jpg

image40.jpg image41.jpg image42.jpg

image43.jpg image44.jpg image45.jpg

image46.jpg image47.jpg image48.jpg

image49.jpg image50.jpg image51.jpg

Ostatnio zmieniany 09 kwietnia 2019