Wydrukuj tę stronę
01 października 2021

Podsumowanie udziału sztafet z PZPW w V BIEGU ERASMUSA

„Bądźmy razem (działajmy razem), wtedy jest łatwiej” - tak powiedział Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, zapraszając do udziału w biegu.

 

Dlatego też.... dwie sztafety z PCEN Oddział w Przemyślu 24 października 2021 r. wystartowały i dołączyły do licznej społeczności uczestników V BIEGU ERASMUSA zorganizowanego przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. To coroczne wydarzenie ma za zadanie promować:

  • aktywność fizyczną i sport, w tym w szczególności BIEGANIE jako najprostszą formę ruchu, poprawy kondycji, zdrowia oraz dobrego samopoczucia.
  • możliwości realizowania projektów i partnerstw międzynarodowych, w tym projektów o tematyce sportowej, w ramach różnych sektorów programu Erasmus+
  • wolontariat międzynarodowy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności oraz angażowanie młodych ludzi i organizacje w działania solidarnościowe.

Polecamy materiały przygotowane dla zainteresowanych Biegiem Erasmusa tj.

Cykl treningów i zajęć z medalistką olimpijską, Oktawią Nowacką, https://www.facebook.com/watch/101968771352734/287141859223054

 

Z wypowiedzi naszych Uczestniczek i Uczestników, tuż po biegu:

„Jeszcze nie wiemy, czy rekord Polski został pobity, ale i tak było super! Nastroje, organizacja, a nawet pogoda …wszystko dopisało! Myślimy, że nasz sztafetowy ZESPÓŁ czuł się jak „jednostka do zadań specjalnych” (zresztą pojazd mieliśmy wyczynowy).

Powoli już opadają biegowe emocje. Dla niektórych naszych Uczestniczek i Uczestników była to przysłowiowa „bułka z masłem”, gdyż maksymalnie wykorzystali dozwolone 60 minut na intensywny bieg. A dla niektórych Uczestniczek było to nie lada wyzwanie, którego fizyczne skutki przez kilka dni będą zapewne odczuwać. Hasło „Babcie biegają!!! …za swoimi Wnuczętami” jest im zdecydowanie bliższe, ale czego nie robi się dla szczytnych idei.

Towarzyszyło nam też hasło „Przemyśl to…i biegaj”, które w pełni wpisuje się w idee promowane przez program Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności, a także promuje nasze miasto Przemyśl, w którym na co dzień pracujemy i mieszkamy”

Dziękujemy Narodowej Agencji programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności za zorganizowanie kolejnej edycji biegu i wsparcie naszych działań.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy, a szczególnie:

  • Panu Robertowi Rybakowi, Dyrektorowi CKZiU nr 1 w Przemyślu za udostępnienie bieżni lekkoatletycznej na Stadionie Sportowym JUVENIA w Przemyślu,
  • Panu Henrykowi Łaskarzewskiemu, Kierownikowi stadionu lekkoatletycznego „JUVENIA” im. Jarosława Kłymińskiego w Przemyślu za profesjonalną, sportową oprawę i medale, które dodały jeszcze większej powagi temu wydarzeniu,
  • Klubowi Sportowemu "Mamuśki z Orlika" UKS ORLIK PRZEMYŚL oraz Firmie kosmetycznej Inglot za docenienie naszego wysiłku i obdarowanie nas miłymi nagrodami. 

 

Dziękujemy Koleżankom i Kolegom z dwóch sztafet, za chęć udziału i zaangażowanie:

I - Zbigniew Hamielec, Edyta Kasia, Malwina Pyrzyńska-Białko, Zbiegniew Podolak

II - Elżbieta Komarnicka, Małgorzata Matwiej, Małgorzata Podolak, Piotr Pękalski.

Działania związane z organizacją wydarzenia koordynowała Pani Elżbieta Komarnicka.

 

1.jpg 13_2.jpg 16.jpg

17.jpg 20.jpg 28.jpg

32.jpg 6.jpg

Ostatnio zmieniany 01 października 2021