Wydrukuj tę stronę
07 września 2021

Kurs dla profesjonalistów (pedagogów i psychologów) "SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW" CZĘŚĆ 1

Szanowni Państwo!

Naczelnicy Wydziałów Edukacji,
Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych oraz Pedagodzy, Psycholodzy.

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie/ Oddział w Krośnie zaprasza do udziału w 40 - godzinnym kursie dla profesjonalistów (pedagogów i psychologów)  „SZKOŁA DLA RODZICÓW
I WYCHOWAWCÓW” CZĘŚĆ 1.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, przygotowują do prowadzenia zajęć grupowych z rodzicami, wychowawcami, nauczycielami. Składają się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, adekwatnych ćwiczeń, dramy, debaty. Cennym elementem uczącym jest wymiana doświadczeń między uczestnikami.

Program szkolenia: rola rodziny w profilaktyce; dialog jako podstawa budowania relacji; postawy rodziców; zasady, normy, wartości, ograniczenia jako niezbędny warunek wychowania; uczucia i ich rola; umiejętność rozpoznawania, nazywania i radzenia sobie z uczuciami; współdziałanie i współpraca; wychowanie do samodyscypliny; rozwiązywanie sytuacji problemowych i konfliktów; wspieranie dziecka w procesie usamodzielniania się; toksyczna funkcja etykietowania i przypisywania ról; konstruktywna pochwała.

Zaświadczenie uprawniające do prowadzenia zajęć grupowych może otrzymać osoba, która uczestniczyła we wszystkich zajęciach. Tylko w uzasadnionych przypadkach dopuszczona jest 80% -owa obecność. Uczestnicy otrzymają podręcznik J. Sakowskiej pt. „Szkoła dla rodziców i wychowawców. Część I” i materiały dla prowadzących zajęcia oraz  serię zeszytów metodycznych w formie pdf.

Proponowany cykl zajęć - czwartki po 4 godz (od 14.00) przez 10 tygodni lub w soboty po 8 godzin przez 5 tygodni., w siedzibie PCEN w Krośnie, przy ul. Grodzkiej 45 b, w sali nr 21 (z zachowaniem stosownych przepisów GIS).

Liczba miejsc jest ograniczona (do 15 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt szkolenia dla uczestnika wynosi 350 zł. Wpłaty można dokonać przelewem na podane konto PCEN po rozpoczęciu zajęć.

Program pozwala realizować kierunki polityki oświatowej państwa w r. szk. 2021/2022, dając tym samym  możliwość pozyskania środków na jego sfinansowanie z Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działających w Urzędach  Miast i Gmin.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się online najpóźniej do dnia 15 listopada 2021 r.

ZAPISZ SIĘ

Zapraszają - Danuta Turek-Fijak, Barbara Cebula,
Certyfikowane Realizatorki Programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców,  rekomendowane przez ORE.

Więcej informacji pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio zmieniany 18 października 2021